Брой 130, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Дузпи донесоха втори европейски трофей на Айнтрахт

Дузпи донесоха втори европейски трофей на Айнтрахт

Айн­т­рахт (Фран­к­фурт) е таз­годиш­ният победител в тур­нира Лига Европа. “Орлите“ триум­фираха с 5:4 след изпъл­нение на дузпи над Рейн­джърс (Глаз­гоу) във финала, игран на “Рамон Сан­чес Пис­хуан“ в Севиля и спечелиха втория си европейки трофей след 1980 година, когато вдигат Купата на УЕФА. Гер­ман­с­кият тим остана непобеден в 13 мача в Лига Европа през този сезон, така че съв­сем зас­лужено триум­фира в тур­нира и през след­ващата кам­пания ще играе в Шам­пион­с­ката лига, въп­реки че завърши на 11-о място в Бун­дес­лигата.

Двата отбора изиг­раха динамичен двубой, в който съз­дадоха доста положения. Джо Арибо даде аванс на Рейн­джърс в 57-ата минута, но Рафаел Боре изравни в 69-ата. След това никой не успя да вземе победата в рам­ките на 120 минути и се стигна до дузпи. Един­с­т­веният пропуск в тях нап­рави опит­ният Аарън Рамзи, който играе в Рейн­джърс под наем от Ювен­тус. Героят на Айн­т­рахт Боре реализира решаващия наказателен удар за “орлите“.