Брой 89, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Реал и Челси запазиха интригата за реванша

Реал и Челси запазиха интригата за реванша

Отборите на Реал (Мад­рид) и Челси не излъчиха победител в пър­вия двубоя помежду си от 1/2-финала в Шам­пион­с­ката лига. Срещата на стадион “Алф­редо ди Стефано“ завърши при резул­тат 1:1, който запази инт­ригата за реванша. Двата тима изиг­раха вих­рено първо полув­реме, в което гос­тите започ­наха мощно и поведоха с гол на Крис­тиан Пулишич в 14-ата минута. Домакините обаче се окопитиха и израв­ниха чрез Карим Бен­зема в 29-ата минута.

През втората част съпер­ниците решиха да не рис­куват и логично резул­татът се запази неп­роменен до края. В крайна сметка срещата завърши без победител, като Челси ще има минимално предим­с­тво преди ответ­ния мач на “Стам­форд Бридж“, заради гола на чужд терен. Със сигур­ност обаче пред­с­тои доста любопитен реванш след сед­мица, като на този етап нищо не е решено.