Брой 89, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Манчестър Сити преодоля проклятието на 1/4-финалите

Манчестър Сити преодоля проклятието на 1/4-финалите

Отборът на Ман­чес­тър Сити се класира за втори път в историята си след 2016 година на полуфиналите в Шам­пион­с­ката лига, след като елиминира Борусия (Дор­т­мунд) след две победи с по 2:1. След­ващият съпер­ник на “граж­даните“ е Пари Сен Жер­мен, който дет­ронира дейс­т­ващия победител в тур­нира Байерн (Мюн­хен). Така Сити преодоля прок­лятието на 1/4-финалите, което тег­неше в пос­лед­ните три сезона и се приб­лижи плътно до меч­тата да спечели най-престижния европейски клубен трофей.

Домакините отк­риха в 15-ата минута с попадение на Джуд Белин­гам. Рияд Марез върна равен­с­т­вото от дузпа в 55-ата минута, а в 75-ата Фил Фодън даде аванс на “граж­даните“, които можеха да стиг­нат и до по-убедителна победа.