Сря27012021

Брой 18, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Атлетико удари Барса в мач №800 на Меси

Атлетико удари Барса в мач №800 на Меси

Атлетико (Мад­рид) победи у дома Бар­селона с 1:0 в дер­бито от десетия кръг на испан­с­ката Ла Лига. Това бе юбилееен мач №800 за звез­дата Лионел Меси с екипа на каталун­ците във всички тур­нири, но за съжаление на аржен­тинеца се стигна до загуба след кош­марна грешка на вратаря Марк Андре тер Щеген, която Яник Ферейра Караско (45+3) превърна в гол в добавеното време на пър­вата част. Преминалият от Барса в Атлетико през лятото Луис Суарес не игра, след като е с положителен тест за COVID-19.

Играчите на Роналд Куман записаха пореден слаб мач, в който трудно стигаха до голови положения. Антоан Гриз­ман и Клеман Лан­гле пропус­наха най-изгодните ситуации за гос­тите. Домакините пък се отб­раняваха много добре и изчак­ваха момента за кон­т­раатаки. При една от тях Мар­кос Йоренте раз­т­ресе гредата в 11-ата минута. След почив­ката Куман пусна в игра Филипе Коутиньо, но и това не доведе до повече креатив­ност в предни позиции за гос­тите.

След шес­тата си победа от осем мача Атлетико се изравни на върха в класирането с Реал Сосиедад, който е с мач повече. Тимът на Диего Симеоне продъл­жава да е един­с­т­веният без загуба от началото на сезона в Ла Лига. Барса пък допусна трета загуба от осем срещи и заема десето място с 11 точки.

Други резул­тати: Осасуна – Уеска 1:1, Леванте – Елче 1:1, Виляреал – Реал (Мад­рид) 1:1 и Севиля – Селта 4:2.