Пет27112020

Брой 229, Година XXXI

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кошмарен дебют за Божидар Краев в групите на Шампионската лига

Кошмарен дебют за Божидар Краев в групите на Шампионската лига

Мидтиланд загуби катастрофално от гостуващия Аталанта с 0:4

Дебютан­тът в груповата фаза на Шам­пион­с­ката лига Мид­тиланд загуби катас­т­рофално от гос­туващия Аталанта с 0:4. Божидар Краев бе резерва за дат­с­кия пър­венец и влезе на терена в 87-ата минута на мяс­тото на Онийека, когато вече всичко бе ясно. През пър­вата част италиан­с­кият тим бе реализирал цели три гола дело на Дуван Сапата (26), Алехан­дро Гомес (36) и Луис Муриел (42), а в края Алек­сей Миран­чук (88) оформи край­ния резул­тат.

В другия мач от група D Ливър­пул спечели с 1:0 при визитата си на Аякс. Николас Талиафико си вкара нелеп автогол в 35-ата минута и донесе победата за анг­лийс­кия шам­пион.

Резул­татите и гол­майс­торите:

Група А

Зал­ц­бург — Локомотив (Мос­ква) 2:2

0:1 Едер 19, 1:1 Доминик Собос­лай 45, 2:1 Златко Юнузович 50, 2:2 Витали Лисакович 75

Байерн — Атлетико (Мад­рид) 4:0

1:0 Кин­г­сли Коман 28, 2:0 Леон Горет­цка 41, 3:0 Корен­тен Толисо 66, 4:0 Кин­г­сли Коман 72

Група B

Реал (Мад­рид) — Шах­тьор (Донецк) 2:3

Интер — Борусия (Мьон­хен­г­лад­бах) 2:2

1:0 Ромелу Лукаку 49, 1:1 Рами Бен­себайни 63-дузпа, 1:2 Йонас Хоф­ман 84, 2:2 Ромелу Лукаку 90

Група C

Ман­чес­тър Сити — Порто 3:1

0:1 Луис Диас 14, 1:1 Сер­хио Агуеро 20-дузпа, 2:1 Илкай Гюн­доган 65, 3:1 Феран Торес 73

Олим­пиакос — Олим­пик (Мар­силия) 1:0

1:0 Хасан 90+1