Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб26092020

Брой 184, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.67954 BGN1 GBP = 2.14389 BGN1 CHF = 1.81566 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Камата бори COVID-19 с лук, чесън и горещи вани в Маями

Камата бори COVID-19 с лук, чесън и горещи вани в Маями

Камата бори COVID-19 с лук, чесън и горещи вани в Маями

Китай реши кризата за два месеца, но Китай е силен. Италия и Испания са слаби, Европа е слаба, заяви Христо Стоичков

Леген­дата на бъл­гар­с­кия фут­бол Христо Стоич­ков раз­кри как я кара в тези трудни времена на пан­демия и социална изолация. Носителят на Злат­ната топка е в дома си в Маями, където работи вече от няколко години като анализатор, водещ и — когато се наложи — репор­тер, на телевизия “Унивижън“. Каталун­с­кият в. “Мундо Депор­тиво“ намери Стоич­ков във Флорида и говори с него за ежед­невието му, за вируса, който стегна света в прим­ката си, за работата, за фут­бол…

- Как ви понася усамотението у дома?

- Чув­с­т­вам се защитен, у дома съм. Ям много лук и чесън, пия много вода, взимам дълги горещи вани. Така се пред­паз­вам лично аз. Със съп­ругата ми Мариана и тъщата ми сме тук, тя е на 80 години и е тази, за която трябва да се грижим най-много. От това, което четем, вирусът атакува най-много въз­рас­т­ните хора. Дъщеря ми живее наб­лизо, но не съм виж­дал внука си от сед­мица… Не можем да рис­куваме, трябва да пазим хората около себе си. Вирусът се предава много лесно.

- Как е по улиците на Маями?

- Ясно се усеща и вижда… Започна се със зат­варяне на училища, с плажовете, заведенията… Мер­ките стават и по-строги. Гледаме какво се случва в Италия и Испания, затова тук взимат мер­ките по-рано. Това е една много гадна болест. Вижте въз­растта на починалите, тях трябва да пазим. Аз съм спор­тист, здрав съм. Въп­реки това пак се грижа за здравето си, за да не заразя тези, които обичам. Не трябва да плашим хората, но те трябва да знаят как да се пазят от тази гадост. Този коронавирус ни начерта и ясна карта на света. Китай реши кризата за два месеца, но Китай е силен. Италия и Испания са слаби, Европа е слаба. Ще видим как ще се справи САЩ. Тази гадост е парализирала света…

- Спор­тът е отменен…

- Да, и тук е така. В Европа ми е трудно да видя как ще има финал в Шам­пион­с­ката лига. Вирусът се раз­п­рос­т­ранява много бързо. Наис­тина ли вяр­вате, че европейс­кият фут­бол може да бъде рес­тар­тиран скоро? Дано, но съм песимист. Най-важно е здравето, раз­бира се. Не мисля, че сезонът е прик­лючил, но може доста да почакаме.

- Вашата работа как върви?

- Имам повече от 50 интер­вюта вече. Кое ми е най-ценно — това не знам… Когато говоря с Меси, знам, че това е специален фут­болист. Няма да има друг като него повече. С Моуриньо е лесно, той ме обича много и е взаимно. Човек, който винаги те изненадва. Интер­вюто с Анчелоти бе интересно, а най-добре и топло ме пос­рещ­наха в Атлетик Бил­бао. Стана чудесен раз­говор и с Чоло Симеоне, а Клоп ме допусна в лагера на Ливър­пул три дни преди финала им в Шам­пион­с­ката лига. Той е феномен!

- Какво ви остава да нап­равите като интервю тогава…?

- Никога не бих интер­вюирал Крис­тиано Роналдо. Просто не желая да го правя. Иначе — Линекер, Гуар­диола, Куман, Почетино, Мал­дини, Тоти, Златан, както и моите приятели Хаджи и Попеску…

България

Икономика

Култура

Актьорът и режисьор Николай Урумов: “Около нас всичко е суматоха“

Актьорът и режисьор Николай Урумов: “Около нас всичко е суматоха“

„Удовол­с­т­вие е да попад­неш в невероят­ния магичен, извън­земен, абсур­ден, смешен, трагичен Радич­ков свят, да се срещ­неш с Радич­ковите герои, т…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Loading...