Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 89, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Култура (2) “Баща ми бояджията“ на сцената на Софийската опера и балет

“Баща ми бояджията“ на сцената на Софийската опера и балет

“Баща ми бояджията“ на сцената на Софийската опера и балет

Един от най-обичаните бъл­гар­ски филми “Баща ми боя­джията“ в който през 1974-та г. глав­ната роля изигра Коста Цонев, ще бъде прет­ворен в мюзикъл на сцената на Софийс­ката опера и балет. Премиерата е на 8 май, а на сцената, освен звез­дите на трупата, ще видим и актьорите Калин Врачан­ски и Славчо Пеев. След­ващите спек­такли са на 9 май от 11.00 и 19.00 ч. и 10 май от 19.00 ч.

След серията от хитови мюзикъли в Софийс­ката опера — “Mamma Mia!“, “Клет­ниците“ и “Шрек“ — идва ред на “Баща ми боя­джията“. Идеята за сценич­ната адап­тация е на дирек­тора и режисьор на спек­такъла акад. Пламен Кар­талов, за да се продължи живота на един филм. Той е нап­равен преди 47 години с учас­тието на леген­дарни бъл­гар­ски актьори Коста Цонев, Невена Коканова, Климент Ден­чев, Георги Пар­цалев, Джоко Росич, Ицхак Финци. Един от тях, играл и тогава — Славчо Пеев ще видим отново — този път на сцената на операта.

Музиката на Петър Ступел и Кос­тан­тин Драг­нев, по сценарий на Васил Цонев ще оживее на сцената за първи път в операта. Актьорът Калин Врачан­ски влиза в ролята на учителя Анд­реев, а децата, с които си пар­т­нира са от вокална фор­мация „Таласъмче“ и дет­ски хор с ръководител Таня Лазарова. Премиерата на “Баща ми боя­джията“ тряб­ваше да се случи преди няколко месеца — на 31 декем­ври. Екипът на операта обаче е убеден, че през май няма да лип­сва пуб­лика. Диригент е Светос­лав Лазаров. Учас­т­ват хорът и оркес­търът на Софийс­ката опера. Диригент на хора е Виолета Димит­рова. Хореог­раф е Риолина Топалова, худож­ници са Нела и Крис­тиян Стоянови.

България

Пенсионерски геноцид

Пенсионерски геноцид

След цял един месец – през който къд­реха избор­ния закон — нак­рая се сетиха за бъл­гар­с­ките бед­няци.

Обаче заседанието на Пар­ламента доникъде н…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Русия спира полетите за своите туристи до България

Русия спира полетите за своите туристи до България

Туроператорите имат информация от руски граждани, че в момента българското посолство в Москва не издава визи

Русия спира полетите на своите т…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Вицепрезидент на БФС се нахвърли на Бербатов

Вицепрезидент на БФС се нахвърли на Бербатов

Борислав Михайлов беше принуден да подаде оставка, разкри Йордан Лечков

Вицеп­резиден­тът на БФС Йор­дан Леч­ков атакува Димитър Бер­батов при гос…

Прочети още:

Loading...

Свят

Сърбия дава 25 евро на всеки, който се ваксинира срещу COVID-19

Сърбия дава 25 евро на всеки, който се ваксинира срещу COVID-19

Франция разреши по-широк обхват за прилагане на препаратите

Лицата над 16 години и тези, които вече са получили една или две дози, както и те…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...