Вестник Земя

Коопмедия                    ЦКС
         НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

25 въпроса за Крим
Вестник Земя - първа страница

Брой 235, Година XXXIII

Back Вие сте тук:Начало България (2) Цацаров очаква напрежение при избора на Иван Гешев

Цацаров очаква напрежение при избора на Иван Гешев

Цацаров очаква напрежение при избора на Иван Гешев

Очак­вам нап­режение да съпът­с­тва избора на Иван Гешев за главен прокурор на Бъл­гария. Това е изкус­т­вено съз­дадено нап­режение, каза глав­ният прокурор Сотир Цацаров, цитиран от БГНЕС. Нап­режението и протес­тът е опит за политически натиск. При най-първите протести, когато беше отк­рита процедурата за избор на главен прокурор, един политически лидер каза в прав текст, че това е политически натиск. Той се казва Христо Иванов, припомни Цацаров пред „Нова телевизия”. Той комен­тира още, че призивите на Росен Плев­нелиев президен­тът Радев да не под­писва указа са неп­рием­ливи — всеки има право на мнение. Същев­ременно и аз имам право мнение и каз­вам, че не приемам този призив на Плев­нелиев. Такова изказ­ване е крайно неп­рием­ливо, отсече глав­ният прокурор. Цацаров не се съг­ласи и с твър­дението, че хиляди хора протес­тират срещу кан­дидатурата на Гешев. Не отричаме, че има хора, които протес­тират по убеж­дение, но не съм съг­ласен с определението за хиляди хора. Всеки има право да протес­тира, стига той да не е иницииран по някакъв начин, заяви Цацаров и припомни, че кан­дидатурата на Гешев е пред­ложена от прокурор­с­ката колегия, която е решила да бъде професионална. Има право и минис­търът на правосъдието да издигне кан­дидатура. Тогава щяхте да ме питате защо изпъл­нител­ната власт се намесва в съдеб­ната власт, заяви той и увери, че не се случва нищо необичайно.

Случва се това, което беше раз­писано в Закона за съдеб­ната власт по пред­ложение на Христо Иванов, когато беше минис­тър на правосъдието. Някак си ми се струва неес­тес­т­вено да протес­тираш срещу нещо, което се случва по процедура, която ти самият си пред­ложил. Искахме реформа, ето я рефор­мата, каза още той и комен­тира думите на Лозан Панов, който, цитирайки Илф и Пет­ров е каза, че съдеб­ната власт е давеща се. Ако той се чув­с­тва давещ се — ок, аз лично не се чув­с­т­вам такъв, заяви глав­ният прокурор.

България

Правителството обсъжда ответни мерки за Шенген

Правителството обсъжда ответни мерки за Шенген

Възраженията на Нидерландия са свързани с отпадналия през 2019 г. мониторинг, съобщи вътрешният министър

Правител­с­т­вото ще има готов­ност да р…

Прочети още:

Loading...

Култура

Спорт

Свят

Земеделие

Loading...