Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб06062020

Брой 104, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.73852 BGN ↓ 1 GBP = 2.18078 BGN ↓ 1 CHF = 1.8133 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) 72-годишен дядо каратист носи на Путин за 9 май 50-годишна сръбска ракия

72-годишен дядо каратист носи на Путин за 9 май 50-годишна сръбска ракия

72-годишен дядо каратист носи на Путин за 9 май 50-годишна сръбска ракия

Жителят на Сърбия Милован Милутинович вече измина първите 200 к; по пътя до Москва за парада за Деня на победата на 9 май. 72-годишният жител на Ужице тръгна пеш към Москва през Унгария, Полша и Беларус, за да присъства на Деня на победата, мечтаейки да се ръкува с президента Владимир Путин. Той му носи специална 50-годишна сръбска ракия, съобщава РИА Новости.

Милован Милутинович, 72-годишен жител на град Ужице в Западна Сърбия, е носител на черен колан по карате (пети дан), победител в национални състезания по културизъм и е завършил Факултета по физическа култура в Нови Сад. До 9 май той смята да измине 2640 км от родния си град до Червения площад, за което се готви шест месеца. “Миналата събота напуснах Ужице, ще измина още десет км и ще съм направил 200. Това е вторият чифт обувки, купих си нови маратонки по пътя, старите се скъсаха. Имам и пет фланелки, десет чифта бельо, десет тениски. Имам 22-килограмова раница плюс таблет. И нося бутилка от пет килограма с петдесет годишна ракия за президента Владимир Путин“, каза Милутинович пред агенцията на магистралата пред сръбската столица. “Планирам да ходя по 40 километра на ден. Маршрут: Ужице-Валево-Белград-Будапеща-Краков-Минск-Москва. Готов съм и не се страхувам от нищо, освен от студа“, цитира B92 Милутинович. “Избрах датата 9 май, защото знам какви жертви е направил руският народ за победата и колко милиона съветски войници са загинали за мира на нашата земя“, каза Милутинович.

България

Икономика

Скъпото парно паникьоса Борисов

Скъпото парно паникьоса Борисов

Премиерът е недоволен от плановете на регулатора да вдигне цената на топлоенергията с над 20% за София от 1 юли въпреки много по-евтиния газ...

Прочети още:

Loading...

Култура

Кинофестивалът в Кан обяви официалната си селекция

Фестивалът в Кан бе анулиран тази година, заради пандемията, но излъчи своята селекция. Филми на режисьорите Уес Андерсън, Франсоа Озон и Ст...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Разочарование за Кирил Десподов и Щурм

Щурм (Грац) записа загуба с 1:2 у дома от Волфсбергер при подновяването на австрийското футболно първенство след пандемията. Българският...

Прочети още:

Loading...

Земеделие