Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Кремъл: Недопустимо е да бъдe обвинявана Москва за Скрипал

Кремъл: Недопустимо е да бъдe обвинявана Москва за Скрипал

Кремъл смята за недопустимо да бъдат обвинявани руските власти, че са отговорни за отравянето през март в английския град Солсбъри на бившия двоен руски агент Сергей Скрипал и на дъщеря му Юлия, предаде АФП. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че нито висшето ръководство в Русия, нито по-ниските ешелони на властта имат каквото и да било общо със случилото се в Солсбъри.

Двама руснаци се появиха вчера по руска държавна телевизия и казаха, че са били несправедливо обвинени от Великобритания в опит за убийство на бивш руски шпионин и дъщеря му в Англия. Двамата подчертаха, че през март са посетили град Солсбъри като туристи. Британски прокурори миналата седмица идентифицираха двама руснаци, които, според обвинението, действали под фалшиви имена — Александър Петров и Руслан Боширов. Двамата бяха обвинени, че са се опитали да отровят Сергей и Юлия Скрипал с бойния нервно-паралитичен агент “Новичок“ в Англия. Двамата руснаци, които говориха по държавния телевизионен канал Ар Ти (RT) имат известна физическа прилика с мъжете от снимките на британската полиция, посочва Ройтерс. “Приятели отдавна ни предлагаха да посетим този чудесен град. Това е туристически град“, каза единият от тях за Солсбъри в откъс от интервю, излъчен от Ар Ти.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Земеделие