Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Над 1000 журналисти ще отразяват срещата Путин-Тръмп в Хелзинки

Над 1000 журналисти ще отразяват срещата Путин-Тръмп в Хелзинки

Над хиляда журналисти се очаква да отразяват срещата на върха между президентите на САЩ и на Русия в Хелзинки на 16 юли, която “развълнува дори спокойните финландци“, пише “Росийская газета“.

Събитие от този геополитически мащаб се случи във Финландия за последен път през 1975 г., когато Москва и Вашингтон подписаха Хелзинкските споразумения — документ с огромно влияние върху целия свят, включително Съветския съюз.

Владимир Путин и Доналд Тръмп ще разговарят на 16 юли в хелзинкския президентски дворец — доста скромна жълта сграда с бели колони, служила до 1917 г. за резиденция на руския император, който бе и велик херцог на Финландия.

За Тръмп това е първото посещение в северната страна като президент на САЩ, а Путин е влизал и преди в двореца — през 2001 г., когато се срещна с тогавашната финландска президентка Таря Халонен.

По-малко от седмица преди срещата на върха почти във всеки морски залив около Хелзинки дежурят катери на бреговата охрана. Над града постоянно прелитат полицейски хеликоптери.

Полицаи в пълно снаряжение патрулират с коли, а полицаи по шорти — с бели велосипеди. Правоохранителните органи съобщиха, че по време на президентската среща за реда в града ще бдят около 2000 униформени полицаи и агенти на различни тайни служби.

Засиленото полицейско присъствие вече дава резултати, тъй като във Финландия се струпват крадци, главно джебчии — явно разчитащи, че полицията ще бъде заета с друго и няма да им обърне внимание.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Земеделие