Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет23112017

Брой 227, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66468 BGN1 GBP = 2.20226 BGN1 CHF = 1.68475 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Анкета: 55 на сто от испанците искат предсрочни парламентарни избори

Анкета: 55 на сто от испанците искат предсрочни парламентарни избори

Над половината от испанските гласоподаватели искат предсрочни парламентарни избори, според резултатите от социологическа анкета, оповестени вчера, предаде Ройтерс. Мандатът на правителството на малцинството, ръководено от дясноцентристката Народна партия на премиера Мариано Рахой, изтича през 2020 г., но 55 % от анкетираните казват, че искат нови избори. В аналогично проучване през октомври обявилите се за предсрочни избори бяха 49 %.

Анкетата е направена от института Метроскопия за в.“Паис“ между 6 и 8 октомври, когато бившият каталунски премиер Карлес Пучдемон, чието правителство беше уволнено от Рахой, продължаваше от Брюксел кампанията си за независимост на автономната област. Същевременно в интервю за белгийския в. “Соар“ Пучдемон уверява, че е възможно и друго решение освен независимостта на Каталуния и че продължава да се обявява за постигане на споразумение с Мадрид. “Аз съм склонен и винаги съм бил склонен да приема реалността на други отношения с Испания“, посочва Пучдемон и уточнява, че е готов да приеме друго решение освен това за независимостта.

България

Президентът като алтернатива

Румен Радев синтезира най-неотложните и перспективни каузи: национално помирение, суверенитет, законност, антикорупция, справедливост

Пре…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

Спорт

Земеделие