Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря18102017

Брой 201, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.65706 BGN1 GBP = 2.20368 BGN1 CHF = 1.69865 BGN
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Шулц се надява въпреки анкетитеда измести Меркел след изборите

Шулц се надява въпреки анкетитеда измести Меркел след изборите

Шулц се надява въпреки анкетитеда измести Меркел след изборите

Главният съперник на германската канцлерка Ангела Меркел на предстоящите избори Мартин Шулц изрази увереност, че може да я измести въпреки голямата й преднина в социологическите проучвания, предаде АП.

Шулц отбеляза по германската телевизия Цет Де Еф, че остават още 6 седмици до изборите на 24 септември. “Мисля, че все още имам добри шансове да оглавя следващото правителство“, заяви той.

Германия се радва на рекордно ниска безработица, балансиран бюджет и силна икономика, така че Шулц трябва да води тежка битка, за да победи Меркел.

В телевизионното интервю той беше предизвикан да каже защо хората да гласуват за неговата Германска социалдемократическа партия (ГСДП), а не за Християндемократическия съюз (ХДС) на канцлерката.

“Германия се справя добре, но заявлението, че Германия се справя добре не означава, че всички германци се справят добре“, заяви Шулц. “Ние трябва да сме много по-добре в доста области“, каза той.

България

Икономика

Култура

Спорт

Когато Кличко ме свали, мислех, че това е краят, признава световният шампион

Когато Кличко ме свали, мислех, че това е краят, признава световният шампион

Антъни Джошуа пресъздаде много интересни мигове от неговия емблематичен мач с Владимир Кличко през април. Двамата направиха феноменална битк…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Зърнопроизводителите против добиването на шистов газ в Добруджа

Националната асоциация на зърнопроизводителите внесе протестна декларация срещу добиването на шистов газ в Добруджа. Реакцията е по повод ин…

Прочети още:

Loading...