Брой 127, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.727 BGN ↓ 1 GBP = 2.16102 BGN ↓ 1 CHF = 1.83784 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Солскяер влезе в историята на английския футбол

Солскяер влезе в историята на английския футбол

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер влезе в историята на английския футбол. 47-годишният норвежец стана първият треньор на Острова, направил шест смени в един мач. Това стана при победата на „червените дяволи“ над Норич с 2:1 след продължения на 1/4-финалите на ФА Къп. Заради сгъстения цикъл от мачове след прекъсването на шампионатите заради пандемията от коронавирус, ФИФА разреши на отборите да правят по пет смени в рамките на редовните 90 минути. В турнирите на директна елиминация, където може да се стигне до изиграването на продължения, от няколко години е позволена допълнителна смяна. Така при успеха над „канарчетата“ Солскяер се възползва и от шестте си възможности за промяна в състава.

120 минути бяха необходими на Норич и Манчестър Юнайтед да определят победителя. Гостите поведоха с гол на Одион Игало (51), който се възползва от центриране на Люк Шоу и рикошет на топката в телата на няколко играчи. Така нигериецът продължи да се разписва във всеки мач на Манчестър Юнайтед, в който започва като титуляр. „Канарчетата“ не се предадоха и изравниха чрез Тод Кантуел (75). В 89-ата Тим Клозе задържа излезлия сам срещу вратаря Игало и беше изгонен, а това даде предимство на Манчестър Юнайтед в продълженията. В 118-ата минута Хари Магуайър донесе победата на „червените дяволи“ и ги класира за полуфиналите.