Пет03072020

Брой 124, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.73297 BGN ↓ 1 GBP = 2.16773 BGN ↑ 1 CHF = 1.83681 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) РБ (Лайпциг) пропусна да се изкачи на второ място

РБ (Лайпциг) пропусна да се изкачи на второ място

Тимът на РБ (Лайпциг) не успя да измести Борусия (Дортмунд) от второто място, след като стигна само до 2:2 при домакинството си на Херта (Берлин) в мач от междинния 28-и кръг на Бундеслигата. Четвъртфиналистът в Шампионската лига се нуждаеше от успех и не беше далеч от него, след като до 82-ата минута водеше с 2:1 и то с човек по-малко. Гол на Кшищоф Пьонтек от дузпа обаче донесе точката за гостуващия отбор.

Марко Груич изведе Херта напред в 9-ата минута, но в 24-ата Лукас Клостерман изравни. След малко повече от час игра защитникът на домакините Марсел Халстенберг получи червен картон, но независимо от това пет минути по-късно Патрик Шик вкара за 2:1 след грешка на вратаря Руне Ярстайн. Все пак столичани не се дадоха и в 82-ата оформиха крайното 2:2.

За трети пореден път след подновяването на първенството тимът на Шалке 04 загуби, което най-вероятно ще доведе до раздяла с треньора Дейвид Вагнер. Този път отборът от Гелзенкирхен отстъпи с 1:2 при визитата си на застрашения от изпадение Фортуна (Дюселдорф) в мач от 28-ия кръг. За Шалке това е пето поражение от последните шест двубоя в Бундеслигата, с което евентуалното класиране за Лига Европа се превръща в много трудна задача, защото шестият Волфсбург вече е с 5 точки преднина.

Фортуна пък направи голяма крачка към оцеляването си. Тимът продължава да е на плейофната позиция, но е само на точка от Майнц 05. Назад остават Вердер (Бремен) и Падерборн 07, чиято задача е най-тежка.

Други резултати от кръга: Хофенхайм – Кьолн 3:1, Аугсбург – Падерборн 0:0 и Унион (Берлин) - Майнц 1:1.