Валута: 1 USD = 1.79913 BGN ↑ 1 GBP = 2.22385 BGN ↑ 1 CHF = 1.85264 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Трети играч на Локомотив (Пд) бе повикан в националния отбор

Трети играч на Локомотив (Пд) бе повикан в националния отбор

Бирсент Карагарен се включи в състава за контролата с Беларус

Фланговият футболист на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагарен се включи в подготвителния лагер на мъжкия национален отбор преди приятелския мач с Беларус. В състава той заменя Станислав Иванов (Левски), който няма да може да вземе участие в двубоя поради травма. Карагерен е третият футболист на Локомотив (Пловдив), повикан от селекционера Георги Дерменджиев за контролата с Беларус след вратаря Мартин Луков и Димитър Илиев.

Избраниците на селекционера стартираха подготовката си в национална футболна база “Бояна“, а днес в 15,30 ч. селекционерът ще даде брифинг за медиите. България посреща Беларус в сряда от 17 часа на националния стадион “Васил Левски“.

Беларус победи с 1:0 Узбекистан в контрола, играна в Дубай. Съперникът на България изкара петдневен лагер в Дубай. Победата над Узбекистан донесе Павел Нехайчик с гол в 26-ата минута на мача.

Отборът на Беларус също гледа към финалите на европейското първенство това лято и двете контроли са част от подготовката на тима за полуфиналния плейоф с Грузия. Интересното е, че селекционерът на Беларус Михаил Мархел бе изпратил повиквателни на 30 футболисти за лагера в Дубай. От състава, победил Узбекистан, в София ще дойдат само шестима играчи - вратарят Павлюченко, Корзун, Швецов, Лисакович, Подстрелов и Карпович. Останалите са нови имена. Никита Корзун е единственият футболист, който играе зад граница - във втородивизионния португалски Вилафранкензе.

Моряци на френския атомен самолетоносач “Шарл де Гол“са със симптоми на коронавирус

Около 40 моряци на борда на френския атомен самолетоносач “Шарл де Гол“ отскоро проявяват симптоми, съвместими с коронавируса, и са обект на...