Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет09042020

Брой 69, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.79913 BGN ↑ 1 GBP = 2.22385 BGN ↑ 1 CHF = 1.85264 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Едмонт Назарян: Най трудното е да сваляш килограми

Едмонт Назарян: Най трудното е да сваляш килограми

Двукратният олимпийски шампион Армен Назарян и синът му Едмонд, който преди дни грабна златото от европейското първенство по борба в Рим, гостуваха в студиото на “България сутрин“ на Bulgaria ON AIR. “Целта ми беше само да се боря мъжки и докрай, да се боря максимално стегнат. Всяка среща до финала се настройвах и в спора за първото място бях мотивиран, че трябва да стана шампион. Излязох и не му дадох никакъв шанс“, сподели Едмонд, който във финалната среща надделя над руснака Виталий Кабалоев в категория до 55 кг.

Актуалният европейски шампион при мъжете разказа, че като малък баща му го води в залата, но Едмонд предпочитал други спортове. „Лигавих се, не бях сериозен, обичах да играя. После ме остави и си казах “трябва да си изразходвам някъде енергията“. Отидох в залата и започнах да тренирам”, разкри 18-годишният Еди и призна, че през 2018 г. дори е искал да спре за малко с борбата.

По думите му най-трудното нещо е свалянето на килограмите за влизане в категорията. „Сутринта трябва да се мериш и след 2 часа да се бориш, нямаш време за възстановяване”, подчерта Еди и уточни, че има минимален шанс да участва на предстоящата Олимпиада, но се е прицелил в тази през 2024 г.

“Влизаме в сауна, иска повече от мен да стои. Два пъти се хващаме да се борим, той два пъти се контузи. Аз съм 87 кг ,той е 55 кг. С мен недей, хвани се с някой от твоята категория“, сподели с усмивка Армен Назарян.

Пред Едмонд Назарян има възможност да замине да учи в САЩ, но младият шампион не изключва варианта да стане студент по икономика или право у нас.

България

Икономика

Култура

Свят

Моряци на френския атомен самолетоносач “Шарл де Гол“са със симптоми на коронавирус

Около 40 моряци на борда на френския атомен самолетоносач “Шарл де Гол“ отскоро проявяват симптоми, съвместими с коронавируса, и са обект на...

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...