Сря26022020

Брой 292, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.80794 BGN ↓ 1 GBP = 2.33301 BGN ↓ 1 CHF = 1.84512 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Стефан Велков дебютира със загуба в холандския елит

Стефан Велков дебютира със загуба в холандския елит

Българският защитник направи две фатални грешки, отборът му се закотви на последното място в класирането

Българският защитник Стефан Велков дебютира със загуба в елита на Холандия. Юношата на Славия беше титуляр за Валвайк срещу ВВВ Венло в дербито на аутсайдерите. Отборът на 23-годишния Велков загуби с 1:2 у дома, въпреки че водеше до 76-ата минута, когато след рикошет от крака на българина Джонатан Опоку изравни. Малко по-късно груба грешка на бившия ни младежки национал доведе до втори гол за гостите, които стигнаха до обрата и взеха ценни три точки.

След загубата Валвайк остава на последното място, като вече е на 5 точки зад предпоследния в Ередивизи - АДО (Ден Хааг).

Преди няколко дни Стефан Велков премина от втородивизионния Ден Бош под наем във Валвайк.

В същото време МОЛ (Фехервар), където играе Георги Миланов, вече изостава на 6 точки от водача в унгарското първенство Ференцварош, след като направи нулево равенство у дома срещу Хонвед (Будапеща). В този мач българинът беше резерва и се появи в игра след почивката, заменяйки в 60-ата минута Иван Петряк. Бившият защитник на ЦСКА Тончи Кукоч пък остана на пейката за гостите.

Шампионът Ференцварош започна годината с разгромен успех срещу Пакс - 4:0. Два гола вкара Олександър Зубков, а по едно попадение добавиха Франк Боли и Исаел.

Камен Хаджиев не игра за Аакадемия Пушкаш при равенството 1:1 срещу Капошвар. Българският бранител пропусна двубоя заради наказание. Неговият тим поведе с гол на Мебрату в 17-ата минута, но в 20-ата Рихард Наги изравни. В 69-ата минута Жоел ван Нийф от Академия Пушкаш получи червен картон, но отборът му удържа резултата и заема четвърто място в класирането.