Сря13112019

Брой 221, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77561 BGN ↑ 1 GBP = 2.27899 BGN ↓ 1 CHF = 1.78403 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Русия се класира за финалите на Европейското първенство

Русия се класира за финалите на Европейското първенство

Русия стана третият отбор, който се класира на Евро 2020. “Сборная“ отвя с 5:0 Кипър в Никозия, записвайки седмия си пореден успех в група I. Руснаците имаха нужда само от точка, за да си осигурят класиране, след като преди няколко дни това направи и лидерът в групата Белгия. Преди ден пък Италия стана вторият отбор, който гарантира участието си на Евро 2020.

Денис Черишев откри резултата при гостуването в Кипър в 9-ата минута, а в 23-тата Магомед Оздоев покачи. В 28-ата гостите бяха значително улеснени. Константинос Лаифис получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Сергей Петров. В 79-ата минута Артьом Дзюба също отбеляза в кипърската врата, а до края точни бяха още Александър Головин и Денис Черишев с второто си попадение в мача.