Брой 178, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76264 BGN ↓ 1 GBP = 2.19527 BGN ↓ 1 CHF = 1.78778 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА 1948 разгроми Поморие и излезе начело на Втора лига

ЦСКА 1948 разгроми Поморие и излезе начело на Втора лига

Отборът на ЦСКА 1948 вече е едноличен лидер във Втора лига. “Червените“, които са пределно мотивирани да спечелят първото място в групата, разгромиха с 5:1 Поморие в последен двубой от петия кръг на първенството. Отборът на Петко Петков вече има пет победи от пет мача през сезона. С четири гола на националния стадион „Васил Левски” се отличи реализаторът на ЦСКА 1948 Андон Гущеров, който можеше да вкара и пет, но веднъж гредата му попречи. Нападателят на столичани вече има девет гола на сметката си. Още едно попадение за ЦСКА 1948 отбеляза Васил Шопов, а за гостите точен бе Милен Танев от дузпа.

Срещата беше изгледана на живо от наставника на Левски Петър Хубчев и от бившия нападател на “сините“ и ЦСКА Георги Чиликов.

Старши треньорът на ЦСКА 1948 Петко Петков изрази задоволството си след категоричния успех с 5:1 над Поморие. “Добър мач за нас. Владеехме инициативата през първата част и действахме на високо темпо, което ни даде шанс да реализираме четири попадения. И след почивката продължихме да държим инициативата, но ситуациите ни за гол бяха по-малко“, сподели Петков.

“Много е рано да се говори генерално, при положение че са минали само пет кръга. Целта пред нас обаче е ясна и ние я следваме. Миналия сезон останахме на един мач от евентуален бараж за Първа лига, но явно не сме били готови. Не търсим оправдания на други места. Един отбор е готов, когато класирането му в по-горна група не зависи от един мач“, допълни още наставникът на “червените“.

С успеха футболистите на Петко Петков събраха 15 точки в актива си и се отдалечиха на три пред Септември (София) и Локомотив (София). Септемврийци обаче са с мач по-малко, тъй като по програма във втория кръг трябваше да срещнат изхвърления от професионалния футбол тим на Верея.

Отборът на Монтана допусна сериозна издънка в битката във Втора лига. След като преди седмица футболистите на Владимир Иванов у дома от ЦСКА 1948, в петия кръг “сините“ не успяха да победят дубъла на Лудогорец. Срещата се игра в Разград, като Монтана беше фаворит в нея. Стражът на домакините Дамян Дамянов обаче така и не допусна топката да посети мрежата му и момчетата на Фугата изгубиха две точки в борбата за челните места във втория ешелон.

Пирин (Благоевград) записа първа победа през сезона във Втора лига. “Орлетата“ спечелиха с 2:1 като гости на Литекс. Успехът на “зелените“ изковаха Руслав Иванов и Христос Контохристос Контохристос през второто полувреме. Буквално в последните секунди на мача Петър Петров реализира почетния гол за “оранжевите“. Двубоят в Ловеч беше изгледан на живо от силния човек в благоевградския клуб Ива Уорън и от бившия национален селекционер Ивайло Петев.