Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед17112019

Брой 222, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77851 BGN ↑ 1 GBP = 2.2837 BGN ↑ 1 CHF = 1.7988 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА си тръгна с точка от Разград

ЦСКА си тръгна с точка от Разград

ЦСКА си тръгна с точка от Разград

Вратарят на Лудогорец Пламен Илиев спаси отбора си от загуба

Лудогорец и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито на петия кръг на efbet Лига. Шампионите и “червените“ проведоха лют спор на “Лудогорец Арена“, който в крайна сметка приключи без победител. Така в трети пореден двубой, в който двата гранда записаха нулево равенство. Както домакините, така и гостите, имаха шансове, но не се възползваха и прибавиха по една точка в актива си. В края на мача ЦСКА дори можеше да спечели, но Тиаго Родригес не успя да преодолее Пламен Илиев, след като се озова очи в очи срещу стража, който спаси. И преди това Пацо Тигъра се намесваше решително в ситуациите пред вратата си, а колегата му Черниаускас също отчая футболистите на Лудогорец със силните си намеси.

Зa мача в Разград Люпко Петрович заложи на титулярите от мача със Зоря (1:1), докато Стойчо Стоев беше предприел промени. Сред резервите на “орлите“ бяха опитните Козмин Моци, Светослав Дяков, Вандерсон и Клаудиу Кешеру, докато Якуб Шверчок водеше атаката. Двойката централни защитници пък в този мач бяха Терзиев и Недялков.

Треньорът на ЦСКА Люпко Петрович изрази недоволство от съдийството и пропуска на Тиаго. „И единият, и другият отбор можеше да спечели. Мисля, че нашите положения бяха малко по-чисти, но не успяхме за съжаление. Това, което искам да кажа е, че съм доволен от играчите ми. Не знам как издържат тези мачове четвъртък-неделя-четвъртък. Как въобще могат да играят? Ние нямаме много възможности за смени. Играхме така, както аз бях замислил предварително“, започна Петрович.

„През първата част нямахме шанс за гол, но и Лудогорец нямаше. След почивката имахме. Направихме и смени след паузата, защото се уморихме”, продължи сърбинът.

„Не съм доволен от съдийството. Първото полувреме не беше нормално, второто беше. Мисля, че Евандро демонстрира в предишните двубои, че може да вкарва и излизането му ни повлияе. Няма да се ядосвам – всеки даде всичко от себе си. Не знам дали ще сме готови за реванша със Зоря в четвъртък, тъй като не искам да говоря по този въпрос сега, макар да има какво да кажа. Трябваше да подготвим лед за Тиаго за травмата, а никой от домакините не прави нищо по въпроса. Сега ще дам малко почивка на играчите, но сряда пътуваме за Луганск, четвъртък играем. Трудно е – виждате”, завърши Люпко Петрович.

България

Икономика

Властта пак ще отдава летище Пловдив на концесия

Властта пак ще отдава летище Пловдив на концесия

До края на годината предстои да бъде обявена отново концесията на летище “Пловдив“, съобщи на туроператорски форум в Пловдив министърът на т...

Прочети още:

Loading...

Култура

Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Скулпторът открива изложба в галерия “Стубел“

На 18 ноември 2019 г. в столичната галерия “Стубел“ скулпторът Георги Маринов открива своята по...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие