Брой 237, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76567 BGN ↓ 1 GBP = 2.32635 BGN ↑ 1 CHF = 1.79073 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Хандбалистките ни четвърти във Варна

Хандбалистките ни четвърти във Варна

България загуби от Украйна 22:33 (11:16) в мача за бронзовите медали в дивизия 2 на европейското първенство по хандбал за девойки до 19 години във Варна. Така момичетата на Веселина Златева останаха четвърти в крайното класиране.

Двубоят започна с леко предимство на украинките, но след добра серия от 7:2 гола в средата на първата част те дръпнаха с 15:8 малко преди почивката и до края контролираха срещата. Гостенките окончателно предрешиха мача десетина минути преди края, когато поведоха с 28:20, а в края авансът им дори стана двуцифрен.

Добър мач за българките направи Мадлен Тодорова с 6 попадения, а 5 пъти се разписа Маринела Панайотова. За победителките Анна Диабло се отличи с 14 гола.

Сърбия спечели титлата във Варна, след като на финала сръбкините победиха с 22:20 (12:10) състава на Полша.