Брой 157, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.75411 BGN ↑ 1 GBP = 2.12907 BGN ↑ 1 CHF = 1.80045 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Ударно начало на сезона във Втора лига

Ударно начало на сезона във Втора лига

Новият сезон във Втора лига започна ударно, след като в шестте срещи бяха отбелязани 18 гола. Загубилият с 0:3 от Витоша (Бистрица) баража за влизане в efbet Лига тим на Монтана се препъна още на старта на новия шампионат във второто ниво на родния футбол. Водени от новия си старши треньор Владимир Иванов, “сините“ стигнаха само до 1:1 в регионалното дерби с Кариана (Ерден).

Други два от фаворитите за челните места в групата - Септември (София) и Хебър (Пазарджик), спечелиха по безапелационен начин срещите си. Столичани, начело на които официален дебют записа старши треньорът Милен Радуканов, победиха с лекота с 2:0 Струмска слава (Радомир). С множество кадри на Левски в редиците си пък пазарджиклии, които се завърнаха в професионалния футбол след дълги години чакане, надиграха с 3:0 миналогодишния първенец на Северозапад Спартак (Плевен).

Най-много голове обаче паднаха в Ловеч и Созопол. Направилият много силна лятна подготовка отбор на Литекс разгроми с 5:0 Локомотив (Горна Оряховица), а при същия резултат завърши и морското дерби между Нефтохимик и Спартак (Варна). “Шейхове” и “соколи” спечелиха първите места в двете групи на Изток тази пролет, но в сблъсъка помежду им, интрига нямаше, като бургазлии буквално разбиха съперника си на стадиона в Созопол.

С гол още в 4-ата минута на Смирнов Поморие постигна успех с 1:0 при гостуването си на Черноморец (Балчик).

Тази вечер от 18,30 часа е и голямото дерби на първия кръг. На националния стадион “Васил Левски” завършилият на четвърто място в миналогодишната кампания състав на ЦСКА 1948 приема Локомотив (София). И двата столични клуба направиха много силна лятна лекция, като не крият големите си амбиции. “Червените” със сигурност ще гонят историческа първа промоция в efbet Лига, докато “железничарите” са мотивирани да се върнат в челото на класирането.