Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Троен възел в групата на Франция

Троен възел в групата на Франция

Франция победи аутсайдера Андора с 4:0 и записа трети успех в 4 мача в битката от група H за Евро 2020. Мбапе, Бен Ядер и Тувин вкараха за 3:0 за “петлите“ през първата част, а Зума добави още един за 4:0 в 60-ата минута. Попадението за Мбапе беше под номер 100 във всички турнири в 180 мача и негово 13-о за националния отбор.

В другата среща със значение на върха в класирането Исландия засили интригата след 2:1 у дома срещу Турция с две попадения на Рагнар Сигурдсон за домакините и Дорукхан Токюз за гостите.

Така трите тима - Франция, Турция и Исландия, имат по 9 точки и завързаха в троен възел интригата за първите две места в групата.

Италия победи Босна и Херцеговина с 2:1 в среща от група J на квалификациите за Евро 2020 и продължава без загубена точка след 4 мача. Един Джеко изведе гостите напред в 32-ата минута, което беше първи допуснат гол за “скуадрата“ в квалификациите. Инсиние изравни минути след почивката, а Марко Верати реши всичко в 86-ата минута с техничен удар за 2:1.

Германия смаза Естония с 8:0 в среща от група С на евроквалификациите. Бундестимът вкара 5 гола само за първото полувреме, дело на Ройс (две попадения), Гнабри, Горецка и Гюндоган. През втората част Гнабри вкара втория си гол в срещата за 6:0 в 62-ата минута, а Вернер направи 7:0 в 79-ата, а Сане оформи крайното 8:0 в 88-ата минута.

Германците обаче остават втори в групата (с мач по-малко), след като Северна Ирландия победи Беларус с 1:0 като гост с попадение на МакНеър в 86-ата минута.

Британците водят с 12 точки срещу 9 за Бундестима, а в следващата си среща посрещат именно Германия. Холандия е на трето място с 3, но и два мача по-малко.

Уди Алън пред „Фигаро”: Не се чувствам отлъчен!

Винаги съм бил романтик. Моят романтизъм е начин да виждам нещата - очарователен, изненадващ и ироничен. Докато реалността в най-добрия случ...