Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед22092019

Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Косово шокира България насред София

Косово шокира България насред София

Косово шокира България насред София

Не смятам, че физиката бе решаваща, по-скоро манталитетът, заяви треньорът на гостите Бернар Шаланд

Националният отбор на България записа една от най-срамните си страници в своята история, след като загуби с 2:3 от Косово в квалификация за Евро 2020 насред стадион “Васил Левски“. Историческият първи успех в кратката футболна история на косоварите дойде в 92-ата минута. Първо Милот Рашица даде аванс на “жълтите“ в 7-ата минута. Ивелин Попов (43) и Кристиян Димитров (55) донесоха пълен обрат за “лъвовете“, но гостите шокираха българите с попадения на Ведат Муричи (64) и Елбасан Рашани (92). Така “лъвовете“ за първи път в своята историята останаха без победа в първите четири мача от европейска квалификация. Тимът воден от Красимир Балъков има само две точки от четири мача, като великотърновецът имаше малшанс да дебютира с две поражения начело на представителния ни състав. По-големият проблем обаче е, че двете загуби бяха заслужени.

Националите записаха седми пореден мач без победа, като в тях има три поражения и четири равенства. Последният успех на тима е на 13 октомври 2018 година с 2:1 над Кипър. Косово пък продължи положителната си серия и вече от 14 мача няма загуба.

Селекционерът на България Красимир Балъков беше много разочарован след домакинската загуба с 2:3 от Косово. “Много лош край за нас, но трябва да признаем, че Косово стоеше в края на мача физическо изключително по-добре от нас. Тази тема отдавна се коментира, но ние, селекционерите на България, нищо не можем да направим. Една от причините е физиката, другата - отборът на Косово има класни играчи. Нужно е да го признаем, тъй като съперникът добре владее топката и трудно се отнема“, започна Балъков.

“На всички ни се искаше да вкараме и трети гол, тъй като победата беше задължителна, но в края на мача се видя кой седи по-добре физически. Имахме нашите възможности напред, но концентрацията пада, когато не си добре физически“, продължи селекционерът на България.

“Защитата е целият отбор. Ние от 15 години не сме се класирали на голямо първенство. Не се притеснявам, но не обичаме да губим. Трябва да работим, да търсим начина да излезем от тази ситуация. Във физическо естество страдаме от клубните отбори у нас. Нашите футболисти не играят в топ-тимове. Те имат 2-3 играчи, които могат да изиграят още един мач, а при нас това го няма. Победиха ни заслужено“, завърши Красимир Балъков.

Селекционерът на Косово Бернар Шаланд посочи манталитета на своите играчи като решаващ фактор за драматичния успех с 3:2 срещу България. “Мисля, че изиграхме отличен двубой, и двата отбора искаха да спечелят. Имаше атаки и към едната, и към другата врата. Бях притеснен, защото България играеше добър футбол. Моят отбор показа страхотни ментални възможности в последните 20 минути, контролирахме топката, имахме много добри положения за гол и накрая успяхме“, заяви Шаланд след мача.

“Не смятам, че физиката беше решаваща, по-скоро манталитетът. Моите футболисти вярваха, че могат да вкарат гол и го направиха. България трябваше да се защитава през цялото време в края. Ние бяхме подготвени да играем на високо ниво 90-95 минути, макар че е краят на сезона, всички играчи се стараха. Аз съм в този отбор от година и половина. Имали сме 13 квалификационни двубоя в историята на Косово и 6 мача за Лигата на нациите. Знам, че имаме добри футболисти, но след този мач знам, че вече имаме играчи, които са силни физически и ментално“, добави наставникът на Косово.

България

Култура

Уди Алън пред „Фигаро”: Не се чувствам отлъчен!

Уди Алън пред „Фигаро”: Не се чувствам отлъчен!

Винаги съм бил романтик. Моят романтизъм е начин да виждам нещата - очарователен, изненадващ и ироничен. Докато реалността в най-добрия случ...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие