Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон10122018

Брой 238, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.72002 BGN1 GBP = 2.19547 BGN1 CHF = 1.73098 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Десподов: Ел Маестро се старае да ни предаде шампионски дух

Десподов: Ел Маестро се старае да ни предаде шампионски дух

Десподов: Ел Маестро се старае да ни предаде шампионски дух

Талантът на ЦСКА Кирил Десподов заяви, че старши треньорът на отбора Нестор ел Маестро тотално преобразява нагласата на играчите и се опитва да им предаде шампионския дух, който той носи в себе си.

Крилото сподели, че Копенхаген не е непреодолим съперник и “червените“ се целят в групите на Лига Европа.

“Ел Маестро промени доста неща — започна с тренировките, а след това и с манталитета на футболистите. Опитва се да вкара шампионския дух. Той знае как да завърши първи и се опитва да ни го вкара в главите и на нас. Треньорът има доста силни качества, разбира много футбола. Няма значение дали е млад, или стар. Какво като е на 35 години — виждате, че се справя много добре, имаме страхотен колектив, забавляваме се, постоянно сме усмихнати и нещата на терена ни се получават.

Иска да вкара и по-директен стил на игра, което на мен и на повечето футболисти в предни позиции ни допада много. Срещу Копенхаген ще има много здрава битка на терена. Те ca доста силов отбор, разчитат на единоборства. Но ние ще им отговорим с тяхното оръжие. Гледал съм ги в Шампионската лига и в Лига Европа и знам, че имат много опит.

Не мисля обаче, че шансовете ни да продължим напред са малки. И на тях няма да им е лесно, защото имаме прекрасна публика. Вярвам, че можем да стигнем до групите. Ние сме доста силен отбор и не виждам причина да не вярваме. Започнахме силно първенството, което дава увереност и самочувствие, но не толкова, че да летим в облаците. Знаем какво изисква треньорът от нас, правим го и досега е успешно. Не се успокояваме от преднината пред Лудогорец. Както са на пет точки зад нас, така може да имат пет аванс. Всичко зависи от нас.

В никакъв случай не отписвам и Левски. Не успяха да направят силни мачове в Лига Европа, но със сигурност ще създават проблеми на нас и Лудогорец. Този сезон първенството ще е по-интересно и ще има повече конкуренция. Ние направихме доста силен отбор и ще гоним до дупка титлата.

Не бих преминал в друг български клуб, това няма как да се случи. ЦСКА си е ЦСКА, обичам този отбор. Но и моята алтернатива не е България, а да изляза в чужбина. Нека да минат мачовете в евротурнирите и ще видим какво ще стане. Засега не мисля за трансфер. Имам своите мечти, но не мисля, че на аудиторията й е много интересно какви са те“, сподели Десподов пред медиите.

България

Икономика

Заетите в агросектора все по-малко

Заетите в агросектора все по-малко

Производителността на труда в селското стопанство е най-ниската в страната, едва 6,70 лв. за един работен човекочас

Заетите във всички направ…

Прочети още:

Loading...

Култура

Loading...

Свят

Земеделие

Трети български продукт получи защитено географско указание

Трети български продукт получи защитено географско указание

Европейската комисия обяви официално „Гроздова ракия Търговище“ за продукт със защитено географско указание. Решението е взето на 21 ноември…

Прочети още:

Loading...