Валута: 1 USD = 1.68883 BGN1 GBP = 2.2214 BGN1 CHF = 1.71144 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) На “Олд Трафорд“ вече имат голям фаворит за поста на Моуриньо

На “Олд Трафорд“ вече имат голям фаворит за поста на Моуриньо

Спекулациите около бъдещето на мениджъра на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо, които витаят на Острова от началото на седмицата, продължават с пълна сила. В редица английски медии се появи информация, че ръководството на клуба може да реши дори да уволни португалеца, тъй като е смутено от поведението на Специалния и лошата атмосфера, която цари в тима дни преди началото на сезона. Някои от британските букмейкъри пък посочиха Моуриньо като фаворит да стане първият освободен мениджър във Висшата лига. На фона на всичко това изплува и първото голямо име, към което босовете на Юнайтед ще се обърнат, в случай че наистина се стигне до раздяла с Жозе. Според “Сън“, който се позовава на източници от “Олд Трафорд“, това ще бъде Зинедин Зидан. Французинът е свободен, след като в началото на лятото реши неочаквано сам да напусне Реал (Мадрид). Впоследствие се появи информация, че той е получил предложение да се завърне в Ювентус като спортен директор, но това все още не е потвърдено от нито една от страните.

Според “Сън“ от “Олд Трафорд“ имат списък с високопрофилни треньори, които в момента са свободни, и първи в него е 46-годишният Зидан, който изведе Реал до три поредни трофея в Шампионската лига. Таблоидът напомня, че ситуацията е била подобна и по време на последния сезон на Луис ван Гаал в Манчестър Юнайтед. Тогава именно Моуриньо вече бе свободен да заеме неговото място.

В същото време Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Реал (Мадрид) в третия си мач от турнира International Champions Cup. Двубоят се игра в Маями на “Хард Рок Сетйдиъм”. “Червените дяволи” поведоха с голове на Алексис Санчес в 18-ата и Андер Ерера в 27-ата, а Карим Бензема върна едно попадение за “белия балет” в самия край на първото полувреме.

Това бе последен мач за Манчестър Юнайтед в турнира, като тимът приключва с две победи и една загуба. За Реал пък това бе първа среща, като испанците имат да играят още с Ювентус и Рома в следващите дни.

Отборът на Рома победи Барселона с 4:2 в друг двубой от International Champions Cup. Срещата се игра в Тексас. Каталунците на два пъти повеждаха в резултата, но “вълците” изравняваха, а накрая стигнаха и до пълен обрат. Мачът ще се запомни и с факта, че Малком, който бе ябълката на раздора между тези два отбора на трансферния пазар, се разписа във вратата на италианците в 49-ата минута, но голът му в крайна сметка не успя да донесе победата на Барселона. Преди това Рафиня Алкантара откри в 6-ата минута, а Стефан ел Шаарауи изравни в 35-ата. Другите попадения в мача пък бяха дело на Алесандро Флоренци в 78-ата, Браян Кристанте в 83-тата и Диего Пероти от дузпа в 86-ата минута.