Брой 221, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73006 BGN1 GBP = 2.21323 BGN1 CHF = 1.72092 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Симон Иванов отпадна в първия кръг на юношеския “Уимбълдън”

Симон Иванов отпадна в първия кръг на юношеския “Уимбълдън”

Симон Антони Иванов, който премина успешно квалификациите, отпадна още в първия кръг на основната схема на юношеския “Уимбълдън“. Номер 15 Дрю Беърд (САЩ) се справи в три сета с българина, като го победи с 6:4, 4:6, 6:4 за час и 46 минути.

Другият българин Адриан Андреев стартира с победа на откритото първенство на Великобритания по тенис за юноши. Поставеният под номер 7 Андреев се наложи над бразилеца Матеуш Алвеш с 6:3, 6:3 за 69 минути.

При мъжете Новак Джокович показа завидна форма в осминафинала срещу Карен Хачанов и победи руснака с 6:4, 6:2, 6:2, класирайки се сред най-добрите осем на “Уимбълдън“. Сръбската звезда не срещна особена съпротива и вече мисли за сблъсъка на четвъртфиналите с Кей Нишикори, който елиминира Ернест Гулбис.

Южноафриканецът Кевин Андерсън ще бъде съперник на 8-кратния шампион Роджър Федерер на 1/4-финалите на “Уимбълдън”. Поставеният под №8 Андерсън надделя след около 3 часа и половина игра над французина Гаел Монфис със 7:6 (4), 7:6 (2), 5:7, 7:6 (4).

Рафаел Надал също се класира за четвъртфиналите на “Уимбълдън“ за първи път от 2011 г. Световният номер 1 се справи без проблеми с Иржи Весели от Чехия, като го победи с 6:3, 6:3, 6:4. Испанецът постигна четвърта победа без да загуби сет, а за място на полуфиналите ще спори с поставения под номер 5 Хуан Мартин Дел Потро или Жил Симон.