Валута: 1 USD = 1.68926 BGN1 GBP = 2.22562 BGN1 CHF = 1.69527 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Дженоа с Гълъбинов отстъпи на Милан

Дженоа с Гълъбинов отстъпи на Милан

Андре Силва се превърна в герой за “росонерите“ след гол в 94-ата минута

Милан спечели трудно с 1:0 гос­туването си на Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия “А“. Един­с­т­веното попадение реализира резер­вата Андре Силва, който се раз­писа в чет­вър­тата минута на добавеното време.

Анд­рей Гълъбинов започна титуляр за Дженоа и водеше атаката до 75-ата минута. Бъл­гар­с­кият национал си пар­т­нираше с Горан Пан­дев, като двамата на няколко пъти съз­дадоха проб­леми на бранителите на Милан. Домакините обаче така и не успяха да се раз­пишат и секунди преди края бяха наказани.

Победата е чет­върта поредна за Милан в пър­вен­с­т­вотo. Tимът на Дженаро Гатузо е шести с 47 точки. Дженоа заема 13-ото място с 30.

Интер и Наполи завър­шиха 0:0 в дер­бито на 28-ия кръг на Серия “А“, със­тояло се на стадион “Джузепе Меаца“. Най-доволни от резул­тата със сигур­ност са в Ювен­тус, който поведе в класирането след победа с 2:0 над Удинезе. “Старата гос­пожа“ има с точка повече от Наполи, а освен това е и с мач по-малко.

Домакините от Интер пък пропус­наха да се изкачат в Топ 4, като в момента са пети с 52 точки.

Преди началото на дер­бито на “Сан Сиро“ беше отбелязана 110-ата годиш­нина от съз­даването на “нерад­зурите“, а след това имаше и минута мъл­чание в памет на починалия внезапно преди сед­мица сед­мица Давиде Астори.

Други резул­тати от кръга: Фиорен­тина– Беневенто 1:0, Болоня — Аталанта 0:1, Каляри — Лацио 2:2, Кротоне — Сам­п­дория 4:1, Сасуоло — СПАЛ 1:1, Верона — Киево 1:0 и Рома– Торино 3:0.

Отложеният мач между Ювен­тус и Аталанта ще се играе в сряда от 19 часа.