Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт13112018

Брой 218, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.7362 BGN1 GBP = 2.23363 BGN1 CHF = 1.72047 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Треньорът на Левски смята, че Балкан е фаворит за Купата

Треньорът на Левски смята, че Балкан е фаворит за Купата

Треньорът на Левски смята, че Балкан е фаворит за Купата

Ние сме като ранено животно, да не ни отписват толкова бързо, допълни Тити Папазов

Левски Лукойл постигна четвърта победа в редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов разгромиха гостуващия Тирана (Албания) със 105:52 и се изкачиха на трето място в класирането с 13 точки. Начело е Блокотехна с 19 точки, пред Рилски спортист със 17.

Успехът на „сините” дойде след две тежки загуби от Рилски спортист и Балкан (Ботевград) и възвърна самочуствието на играчите и особено на треньора Тити Папазов.

Според мен, в Тирана са прекалили с празниците след спечелването на Купата на Албания. Класата на отбора на Тирана не бе от класата на последните ни съперници, но освен това, всичко бе в нашите глави”, коментира след успеха Папазов.

“Нашата подготовка за мача с Балкан започна още в неделя, след дълъг разговор между мен и Тодор Стойков. Във всички случаи ние имаме едно предимство и това е, че имаме по-лек мач в петък. На тях им предстои сблъсък за първото място, който ще бъде наистина много интересен. Това са двата отбора, които играят с огромно самочувствие, така че в събота ни очаква много интересен двубой между Балкан и Рилски спортист. Може би част от енергията на Балкан ще отиде в този мач, но оттам нататък Балкан е пълен фаворит, след като е победил Лукойл три пъти този сезон”, анализира ситуацията Папазов преди предстоящия двубой с ботевградския тим за Купата на България.

“Когато обаче едно животно е ранено, то се бори за живота си. Само искам да припомня да не ни отписват толкова бързо. Знам, че всички живеят с това и то им дава енергия, но ние не сме се предали и няма да се предадем до края на сезона. Нашата задача е да станем шампиони. Всичко друго е пожелателно. Ние няма да се разделим с нито един играч. Аз съм морален човек. Ако се наложи, може да търсим засилване в някакви позиции. Аз съм заложил на качеството на баскетболистите и на морала. Всички те са отговорни”, каза Тити.

“Феновете на Левски зависят от нашето поведение. Когато ние играем добре, те са в залата. Ако играем по-слабо, ни наказват. На 14 февруари, в Деня на влюбените, когато е срещата с Балкан, каня всички левскари и левскарки да се целуват в залата”, призова треньорът на столичани.

България

Икономика

Култура

Свят

Краят на Американската мечта

Краят на Американската мечта

Трябва да си дълбоко заспал, за да вярваш, че всеки има шанс в страна, в която 1 процент от населението притежава 50 процента от богатствата...

Прочети още:

Loading...

Земеделие