Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт17102017

Брой 200, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.65706 BGN1 GBP = 2.20368 BGN1 CHF = 1.69865 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Демирева остана седма на световното в Лондон

Демирева остана седма на световното в Лондон

Демирева остана седма на световното в Лондон

Представянето ми беше достойно, но медал няма, каза разочарованата българка

Сребърната медалистка от Рио 2016 в скока на височина Мирела Демирева завърши на седмо място на финала на световното първенство по лека атлетика в Лондон. Българката преодоля 192 см, като изравни личното си постижение за сезона, но след това не успя да се справи със 195 см. Рускинята Мария Ласицкене спечели златния медал с 203 см. Среброто остана за украинката Юлия Левченко, която записа един успешен опит на 201 см. Трета е полякинята Камила Лицвинко с резултат 199 см.

“Разочарована съм. Имаше доста причини, но не искам да се оправдавам. Знам, че мога повече. Представянето беше достойно, но аз излязох за медал, а медал тази година няма. 1.95 м беше във възможностите ми. Изпитвам затруднения с разбега си, когато е по-високо напрежението. Трябва изключително много да го изпипам, защото всяка една малка грешка просто ми изяжда скока. Днес скачах най-хубаво от целия сезон. За съжаление, моето класиране е най-доброто за България на това първенство до момента. Смятам, че всички дадоха максималното от себе си, в това съм сигурна — видях го в очите им. За съжаление, българският отбор до момента нямаше особен късмет“, каза Демирева след състезанието.

Ивет Лалова остана на 11 стотни от финала на 200 метра. Въпреки това тя не спира да е позитивно настроена и допълни, че деветото място я мотивира още повече.

Мога да кажа, че съм щастлива и мотивирана. Що се касае до 11-те стотни, които ме разделиха от финала — няма как да не съм разочарована. Толкова дълго се чака за това първенство, толкова труд, пот, сълзи са били жертвани за това бягане. Бях повече от сигурна, че ще намеря място във финала. Тези момичета, които ме лишиха от влизане сред осемте най-добри, не представляваха кой знае колко голяма заплаха за мен преди световното. Но това е състезание, всяка стотна, всяка хилядна е важна. Не смятам, че мога да имам по-голяма мотивация в момента след това докосване до финала и оставане извън него“, коментира Ивет Лалова.

България

Икономика

Култура

Свят

Австрия зави надясно, след като даде на Курц най-много гласове

Австрия зави надясно, след като даде на Курц най-много гласове

Канцлерът Керн пострада от разкрития, че в интернет очернял съперника си

Австрийските избиратели предпочетоха завой надясно на сегашните парл…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Зърнопроизводителите против добиването на шистов газ в Добруджа

Националната асоциация на зърнопроизводителите внесе протестна декларация срещу добиването на шистов газ в Добруджа. Реакцията е по повод ин…

Прочети още:

Loading...