Брой 121, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.7342 BGN1 GBP = 2.21323 BGN1 CHF = 1.79714 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Астана на Мъри спаси хикса в дербито на Казахстан

Астана на Мъри спаси хикса в дербито на Казахстан

Астана на Мъри Стоилов успя да достигне до равенството 1:1 с Кайрат в дербито на върха в казахстанското футболно първенство. Астана губеше дълго в мача, игран на негов терен, след като Исламбек Куат откри за Кайрат в 33-ата минута. Три минути преди края на мача Сърджан Граховац успя да изравни за Астана.

Така отборът на Стоилов единствен от трите с български наставници успя да стигне поне до точка след загубите на тимовете на Стойчо Младенов и Димитър Димитров-Херо.

Отборът на Херо Иртиш (Павлодар) допусна домакинска загуба в 11-ия кръг от първенството, като падна с 0:1 от Ордабаси (Шимкент).

Кайсар, воден от Стойчо Младенов, не успя да запише победа в седми пореден мач от първенството. Към тези седем срещи трябва да се прибави и още един — за Купата. В 11-ия кръг Кайсар падна на терена на Атирау с 0:1.

Астана води в класирането с 23 точки и мач по-малко, втори е Кайрат с 19, трети е Ордабаси също с 19, а четвърти е Иртиш със 17.

Автоинструктури на протест: Ние не сме корумпирани