Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Сря29032017

Брой 63, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.80111 BGN1 GBP = 2.26225 BGN1 CHF = 1.82908 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Българският сноубордист остана на 190 точки от Големия Кристален глобус

Радослав Янков е изключително щастлив от постигнатото този сезон. Носителят на Големия Кристален глобус от 2016 година беше много близо до защита на трофея, но завърши втори в генералното класиране за Световната купа в паралелните дисциплини. Чепеларецът остана на 190 точки зад Андреас Промегер, след като в последния кръг във Винтерберг стигна до 1/4-финалите, а се нуждаеше от поне трето място, за да триумфира за втора поредна година.

В предишния кръг в Кайзери Янков завоюва Малкия Кристален глобус в гигантския слалом, а преди дни записа четвърто и шесто място на световното първенство в Сиера Невада (Исп).

“Изключително съм радостен, че успях да постигна такъв резултат. Второто място за мен е страхотно представяне. Успях отново да покажа, че съм един от най-добрите в света“, коментира Радо Янков.

Треньорът му Георги Атанасов — Джоко, също определи сезона като успешен: “Отборът ни постигна нещо невероятно и изключително трудно. Второто място е сладко. Този сезон беше още по-труден от миналия, но резултатите са налице — кристален глобус в олимпийската дисциплина. Второто място за Световната купа доказва, че сме в световния елит.“

България

Внасят сигнали срещу ДОСТ в прокуратурата и ДАНС

Внасяме сигнал до главния прокурор и до ДАНС за партия ДОСТ. Това каза лидерът на АБВ Константин Проданов по време на пресконференция в цент…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Loading...

Култура

Театърът празнува в цирка

Театърът празнува в цирка

А циркът се премести в бъдещия парламент

Актьорите Филип Аврамов и Валери Йорданов спечелиха наградата “Икар-2017“ на Съюза на артистите в Бъ…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Нашенци продължават нелегално да пренасят забранени турски пестициди

Нашенци продължават нелегално да пренасят забранени турски пестициди

Заловиха 185 литра контрабандни препарати за растителна защита на Митнически пункт Лесово. Те са открити в микробус с българска регистрация,…

Прочети още:

Loading...