Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт19062018

Брой 120, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.68417 BGN1 GBP = 2.23128 BGN1 CHF = 1.69277 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Радо Янков: Доказах, че съм един от най-добрите

Българският сноубордист остана на 190 точки от Големия Кристален глобус

Радос­лав Янков е изк­лючително щас­т­лив от пос­тиг­натото този сезон. Носителят на Големия Крис­тален глобус от 2016 година беше много близо до защита на трофея, но завърши втори в генерал­ното класиране за Светов­ната купа в паралел­ните дис­цип­лини. Чепеларецът остана на 190 точки зад Анд­реас Промегер, след като в пос­лед­ния кръг във Вин­тер­берг стигна до 1/4-финалите, а се нуж­даеше от поне трето място, за да триум­фира за втора поредна година.

В предиш­ния кръг в Кай­зери Янков завоюва Мал­кия Крис­тален глобус в гиган­т­с­кия слалом, а преди дни записа чет­върто и шесто място на светов­ното пър­вен­с­тво в Сиера Невада (Исп).

“Изк­лючително съм радос­тен, че успях да пос­тигна такъв резул­тат. Второто място за мен е страхотно пред­с­тавяне. Успях отново да покажа, че съм един от най-добрите в света“, комен­тира Радо Янков.

Треньорът му Георги Атанасов — Джоко, също определи сезона като успешен: “Отборът ни пос­тигна нещо невероятно и изк­лючително трудно. Второто място е сладко. Този сезон беше още по-труден от миналия, но резул­татите са налице — крис­тален глобус в олим­пийс­ката дис­цип­лина. Второто място за Светов­ната купа доказва, че сме в светов­ния елит.“

България

Икономика

Култура

Ансамбъл “Българче“ отбеляза 50-годишен юбилей

Ансам­бъл “Бъл­гарче“ отбеляза 50-годишен юбилей

“Бъл­гарче“ е една от емб­лемите на Велико Тър­ново и школа по родолюбие за поколения великотър­новци.

За опаз­ването и популяризирането на бъл­гар…

Прочети още:

Loading...

Свят

ЕС ще нарича Македония БРЮМ до ратифицирането на споразумението

ЕС ще продължи да нарича Македония с досегаш­ното наименование “Бивша югос­лав­ска репуб­лика Македония“ (БРЮМ) до окон­чател­ната ратификация на …

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Сушата в Силистренско смъква добивите от пшеница и ечемик

Сушата в Силис­т­рен­ско смъква добивите от пшеница и ечемик

Среден добив от 530 килог­рама за пшеницата и 500 килог­рама за ечемика, чиято жътва започна, прог­нозират специалис­тите в Силис­т­рен­ско заради …

Прочети още:

Loading...