Брой 80, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.59816 BGN1 GBP = 2.23166 BGN1 CHF = 1.63791 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2)

Топалов победи световния №2

Гросмайстор Веселин Топалов се наложи с белите фигури над втория в световната ранглиста Шахрияр Мамедяров в четвъртия кръг на супертурнира Шамкир Чес 2018, който се провежда в Азербайджан. С победата, която е първа за който и да е от десетте шахматисти, участващи в надпреварата, Топалов поведе в класирането с 2,5 точки.

В следващия пети кръг най-добрият български шахматист ще играе с черните фигури срещу чеха Давид Навара, който направи реми с руснака Сергей Карякин в четвъртия кръг. Световният шампион и победител в предишните две издания на турнира Магнус Карлсен (Норвегия) продължава без победа от началото, след като с черните фугури направи реми с азера Тимур Раджабов.

Нов съперник за Григор Димитров в Барселона

Колшрайбер се отказа, българинът чака Жил Симон или Илия Ивашка

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров трябваше да започне участието си на турнира в Барселона от втори кръг срещу победителя от срещата между Филип Колшрайбер и Жил Симон. Германецът обаче отказа надпреврата заради контузия в гърба. Така Гришо ще се изправи срещу победителя от срещата между Симон и квалификанта Илия Ивашка, който зае мястото на Колшрайбер.

Димитров е поставен под номер 2 в каталунския град, а водач в…

Прочети още…

Фенове на Ботев (Пд) алармират, че реферът Станислав Ставров е „хванат” от Славия

Привържениците на Ботев (Пловдив) алармираха, че на реванша със Славия днес очакват любимците им да бъдат ощетени от съдията Станислав Ставров, за когото твърдят, че е приближен до президента на “белите“ Венци Стефанов. Запалянковците публикуваха на сайта си bultras.com скандален материал преди интригуващия мач, който е днес от 18,30 часа на националния стадион “Васил Левски“. Ботев взе минимален аванс в първата среща в Коматево — 2:1.

Поредната подигравка с българския футбол ли ни…

Челси срещу Манчестър Юнайтед на финал за ФА Къп

Челси се класира за втора поредна година за финала в Купата на Англия след победа с 2:0 над Саутхямптън. В спор за трофея тимът от Лондон ще срещне Манчестър Юнайтед. Двубоят е на „Уембли“ на 19 май.

29 секунди след подновяване на играта през второто полувреме Оливие Жиру развинти защитата на Саутхямптън и вкара за 1:0. В 82-ата минута влезлият като резерва Алваро Мората направи 2:0. “Светците” удариха греда шест минути преди края.

В същото време Манчестър Сити продължи по…

Наполи разклати мощно трона на Ювентус

Битката за Скудетото навлезе в решителната си фаза. Кандидат шампионът Наполи покоси хегемона на Италия Ювентус насред “Алианц Стейдиъм“ в директен сблъсък от 34-ия кръг на калчото. “Небесносините“ победиха с 1:0 след гол в 90-ата минута на Калиду Кулибали, като за първи път от 28 години имат реален шанс за титлата, четири кръга преди края на сезона. Бившият тим на Диего Марадона се доближи само на точка от “бианконерите“, които остават лидери в шампионата, но за пръв път тронът на Юве се…

Илия Груев – щастливата случайност за Дуисбург

Дисциплината, спокойствието и педантичността са най-характерни за българският треньор

Илия Груев е треньор, който с удоволствие раздава комплименти за съперниците. Това се случва почти винаги, но не и след една от срещите на „зебрите” през настоящия сезон. При успеха им с 2:0 в Бохум българският специалист пожела на колегата си тогава Йенс Расиевски: „Пожелавам на Бохум спокойствието, което ние имаме в Дуисбург”. Не след дълго Расиевски бе уволнен и заменен с Робин Дут.