Брой 101, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.75947 BGN ↑ 1 GBP = 2.18107 BGN ↑ 1 CHF = 1.83027 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Начална Десподов дебютира за Щурм

Десподов дебютира за Щурм

Кирил Десподов игра при загубата на Щурм (Грац) с 0:2 от ЛАСК (Линц) в среща от австрийското футболно първенство. Това бе официален дебют на българския национал за новия му отбор. Както е известно, треньор на Десподов в Щурм е Нестор Ел Маестро, който му беше наставник и в ЦСКА. Футболист номер 1 на България влезе в игра в 68-ата минута. ЛАСК поведе осем минути по-късно. Преди това обаче ситуация с Десподов се превърна в един от най-дискусионните моменти в двубоя. При нея Гернот Траунер от тима на гостите спря с фаул българина.

Ел Маестро твърди, че Траунер е заслужавал червен картон. “Не обичам да говоря за червени картони за съперника. Освен това харесвам много Траунер като играч. Но бих предпочел да не фаулира нашия играч и Десподов да стигне сам до вратата, защото мога да ви кажа, че той нямаше да пропусне“, обясни Ел Маестро.

Футболист №1 на България за 2018 Кирил Десподов няма да запомни позитивно дебюта си за австрийския Щурм. Крилото, което играе под наем от Каляри, стартира от резервната скамейка при домакинската загуба с 0:2 от вицешампиона на ЛАСК. Българинът се появи в 68-ата минута на двубоя, заменяйки Шрамел.

Първо Гоигингер откри в 76-ата, а секунди по-късно Клаус оформи крайното 2:0. В класирането Щурм на Десподов е четвърти с 12 точки. ЛАСК от своя страна е втори 16 пункта.

Максим Ешкенази дирижира 6-та симфония от Бетовен

Записът ще бъде излъчен по повод годината на Бетовен на 3 юни от 20.00 ч. През месец юни продължават online срещите с музикалното изкуство в...

Спорт

Седем гола за едно полувреме в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) спечели с 6:1 гостуването си на Падербон в мач от 29-ия кръг на германското първенство. “Жълто-черните“ проспаха първ...