Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) „Карсон” на Астрид Линдгрен се развихря на сцената на софийските кукленици

„Карсон” на Астрид Линдгрен се развихря на сцената на софийските кукленици

„Карсон” на Астрид Линдгрен се развихря на сцената на софийските кукленици

На 13 януари от 19.00 в салона на Столичен куклен театър, на ул. „Гурко“ 14, ще се състои премиерата на най-новия спектакъл в репертоара на театъра — „Карлсон“. Любимият на много поколения странен, летящ чичко, ще се впусне в приключения и лудории на сцената на театъра. Драматизацията и режисурата са на Тодор Вълов, сценограф е Ивайло Николов. Кукли и костюми — Ива Гикова, музика — Пламен Мирчев-Мирона, мултимедия — Теодор Киряков.

Участват актьорите: Георги Стоянов, Димитър Тодоров, Живко Джуранов, Ирен Лазарова, Любомир Генчев, Мариан Рангелов, Мариета Петрова, Стефан Димитров, Христо Димитров, Цветослава Симеонова.

Какъв е тоя Карлсон? Фантасмагория-измислица на едно 7-годишно момче, странен летящ дебел чичко, извънземно, или… какво е той. Имаме ли нужда от Карлсон в наши дни? – това са въпросите, които вълнуват и провокират режисьора Вълов при работата му по представлението.

Карлсон е носталгичен спомен за детството и емблематичен герой за поколението от края на 60-те и и 70-те години на ХХ век…“, описва симпатичния пакостник Тодор Вълов. „Той е непорасналото дете, приказен образ на порива към неограничена и безотговорна свобода. Карлсон е самовлюбен егоист, детински непостоянен и хитруващ, лаком и нетърпелив, емоционално променлив и избухлив”.

България

Икономика

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие