Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон01062020

Брой 100, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.75631 BGN ↓ 1 GBP = 2.17102 BGN ↓ 1 CHF = 1.82447 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Икономика (2) Проф. Григорий Вазов вижда България в еврозоната най-рано след 5-7 години

Проф. Григорий Вазов вижда България в еврозоната най-рано след 5-7 години

Проф. Григорий Вазов вижда България в еврозоната най-рано след 5-7 години

България ще се присъедини към еврозоната най-рано след пет до седем години, прогнозира пред БНР финансистът проф. Григорий Вазов. По думите му това е много добър срок, защото страната ни ще се присъедини към клуба на богатите, когато е преминал следващия кризисен икономически цикъл. В интервю за предаването „12+3“ на програма „Хоризонт“ проф. Вазов коментира и евентуалното отлагане на влизането ни в чакалнята на еврозоната до март или юни догодина, а не през януари както очаквахме. „Всичко това е нормално. Дали ще е януари, дали ще е март, дали ще е юни аз мисля, че няма някакво голямо значение за България. Защото не е важна датата, а е важен самият процес на подготовка“, каза той. „Необходимо е много внимателно да продължи провеждането на структурни и институционални политики, които да създадат условие на ускорен и устойчив растеж. Защото, ако нямаме това, влизането в тази зона, както казваме, че това е началото на няколкото кръга на ада, които ще премине България, за да влезе в еврозоната, мисля че това е нормално и нека тези неща да вървят по-спокойно. Значи Шенген е политическо решение, а влизането в ERM и след това в еврозоната - икономическо“, допълни финансистът.

България

Култура

Спорт

Бивш отбор на Херо фалира

Бивш отбор на Херо фалира

Казахстанският Иртиш (Павлодар) отказа участие във футболното първенство на страната

Бившият отбор на Димитър Димитров-Херо Иртиш (Павлодар) ...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Кризата отвори очите на Ели Шербан за нови бизнес идеи

Кризата отвори очите на Ели Шербан за нови бизнес идеи

История за това как две изгорели помпи за напояване водят до откриването на два собствени магазина за зеленчуци

Все по-често се случва българ...

Прочети още:

Loading...