Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон27012020

Брой 270, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77239 BGN ↑ 1 GBP = 2.31973 BGN ↑ 1 CHF = 1.82583 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало България (2) Корнелия Нинова: Не сме се договаряли с премиера за субсидиите

Корнелия Нинова: Не сме се договаряли с премиера за субсидиите

Внесли сме предложението си открито и ще го защитаваме открито, категорична е лидерът на БСП

Лъжа е информацията, че аз и премиерът сме се договаряли за субсидиите - ДПС искат да замаскират своето участие в управлението, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова пред журналисти във връзка с твърдението на Мустафа Карадайъ, че тя и Бойко Борисов са се договорили за предложението за 8 лв. партийна субсидия на глас, предаде Агенция “Фокус“.

Интересно ми е защо го правят от ДПС след като осъзнато го правят, че нито съм се срещала, нито съм говорила по телефон, нито съм договаряла с г-н Борисов такова нещо, каза още Нинова и посочи, че според БСП има поне две причини. Първата е, че това е опит ДПС да прикрият вече известният и за децата факт, че те участват в това управление и да прехвърлят някакво задкулисие или скрита коалиция между ГЕРБ и БСП, за да замаскират своето участие. Второто е, че на ДПС им е удобно в момента статуквото - партиите да се финансират от бизнеса, от мафия задкулисно, за да могат бизнесът, лобита и кръгове да диктуват политиката, подчерта Нинова. Нашата позиция винаги е била ясна и открита - 1 лв. субсидия за партиите е убиване на опозицията, посегателство върху плурализма и многопартийната система в България. Отварянето за безконтролно пълно без ограничение финансиране от бизнеса е намеса на икономически интереси и лобита в правенето на политика“, обясни още Нинова. Лидерът на БСП припомни, че е поканила всички партии за обсъждане на размера на субсидията преди обсъждането на държавния бюджет. Не получихме разбиране. Внесохме си сами предложението в бюджета, което ще гласуваме. Втората стъпка - поискахме международна експертиза и подкрепа. Т.е. официално през европейски институции, през международни - и я получихме. Имаме подкрепата вече знаете от ОССЕ, в което се осъждат последните промени в Изборния кодекс, финансирането от фирми. Препоръки се отправят да се отменят измененията изцяло. Т.е. нашата позиция е открита и принципна, категорична е Нинова. Разумно държавно финансиране на партиите, така че да се гарантира многопартийност, плурализъм и нормално функциониране на демокрацията, затваряне на вратата за бизнеса за влияние върху политиката. Ние ще защитаваме открито своето предложение. Внесли сме го открито и ще го защитаваме открито. Как ще гласуват другите партии е решение, в което ние не се месим, допълни Нинова.

България

Икономика

Loading...

Култура

Спорт

Лудогорец и Интер в спор за шведски национал

Лудогорец проявява интерес към футболиста на Йоребро Джейк Ларсон. Това твърди “Спортбладет“. 21-годишният офанзивен халф отбеляза 8 попаден...

Прочети още:

Loading...

Свят

Китай разработва ваксина от нов вид срещу коронавируса

Китай разработва ваксина от нов вид срещу коронавируса

Броят на заразените надхвърля 2000, налагат се нови мерки за ограничаване на заразата

Китайският Център за контрол и профилактика на заболява...

Прочети още:

Loading...

Земеделие