Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон16092019

Брой 178, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76264 BGN ↓ 1 GBP = 2.19527 BGN ↓ 1 CHF = 1.78778 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало България (2) Посланичката на Великобритания: Много добре работим с Иван Гешев

Посланичката на Великобритания: Много добре работим с Иван Гешев

Посланичката на Великобритания: Много добре работим с Иван Гешев

Изборът на главен прокурор е вътрешен въпрос на България, категорична е Ема Хопкинс

Британският посланик у нас коментира най-актуалната тема, свързана със съдебната система за тази година – избора на нов главен прокурор. По думите на Н.Пр. Ема Хопкинс, тя е останала с много добри впечатления от работата на настоящия зам.-главен прокурор и единствен кандидат за следващ “обвинител №1“ Иван Гешев, коментира Епицентър.бг. Аз мисля, че това е вътрешен въпрос на България. От моите оперативни колеги знам, че ние много добре работим с господин Гешев, особено при криминални случаи, коментира Хопкинс. Преди месец посланикът на Великобритания имаше среща и с правосъдния министър Данаил Кирилов по отношение на анонсирания от него законопроект за изменения на Наказателно-процесуалния кодекс и Закона за съдебната власт, засягащи търсенето на отговорност на т.нар. “трима големи“ в правосъдието – председателите на Върховния касационен съд и на Върховния административен съд и главният прокурор. В тази връзка Хопкинс подчерта, че е “лично заинтересована“ какви ще бъдат финалните изменения и, че следи развитието по въпроса, защото според нея това е извънредно важен момент. Още повече, че тук е намесена и българската Конституция и мисля, че като държава – членка на ЕС ще остане наш партньор при всички аспекти на въпроса, посочи британският посланик у нас. В момента се работи върху една схема, според която всички българи, които са се възползвали от тази схема за начина на оставане у нас, могат да продължават да използват положението. Искаме българите да дойдат, защото всяка година много от тях, които идват, имат някакъв принос. Бихме искали тази тенденция да продължи и през 2020-2021 г. Преди да стане първата жена-посланик на Великобритания в София, Н.Пр. Ема Хопкинс е ръководила кампанията на британското правителство за спиране на сексуалното насилие във военни зони.

България

Икономика

Loading...

Култура

Спорт

Свят

Земеделие