Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет15112018

Брой 220, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) София - арена на протести в деня на откриване на председателството

София - арена на протести в деня на откриване на председателството

Вчера, в деня на официалното откриване на председателството на България на Съвета на ЕС, в столицата се проведоха девет протеста или мирни демонстрации, предаде БГНЕС. Само един от предварително заявените протести беше вчера сутринта и не беше свързан с европредседателството. Останалите осем се проведоха във вечерните часове. Планираните през целия ден демонстрации са по различни теми – от Истанбулската конвенция, през природен парк „Пирин” до недоволството на полицаите от техните възнаграждения. Молбата на службите на реда беше да няма излишна провокация и агресия. От СО обявиха, че на среща с организаторите е било уточнено, че няма да се допуска засичане на маршрутите на протестите. На площад “Народно събрание“ се проведе мирна демонстрация в подкрепа на ратифицирането на Истанбулската конвенция. Събитието се организира от неправителствени организации. Надвечер еколозите се обявиха срещу решението на правителството за строителство в Пирин, а местни жители излязоха в подкрепа на бизнеса в региона.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие