Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб24022018

Брой 38, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.59321 BGN1 GBP = 2.2139 BGN1 CHF = 1.69954 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Деница Златева към управляващите: Не прехвърляйте проблема от болната на здравата глава

Деница Златева към управляващите: Не прехвърляйте проблема от болната на здравата глава

Уважаеми управляващи, няма как удобно да прехвърлите проблема от болната на здравата глава и да се надявате, че зрелищата, които предложихте ще притъпят интереса към създадения от вас самите проблем. Факт е, че в НДК от началото на май има огромно напрежение и процесът на адаптация на сградата за нуждите на Председателството е изключително закъснял. Факт е също така, че сведохте подготовката му до битовизми и обвинения в корупция, вместо да се фокусирате върху политическите му измерения. Жалко!“. Това написа във Фейсбук зам.-председателят на НС на БСП Деница Златева по повод проведеното във вторник заседание на анкетната комисия за НДК, на което депутатът от ГЕРБ Тома Биков се опита да я обвини за хаоса в НДК заради отсъствието й от заседанието. Златева пише още, че с интерес е проследила изслушването на ресорните министри от ГЕРБ, които в различни периоди са отговаряли за НДК. „Признавам си, бях предупредена, че ще ми бъдат прехвърлени всички възможни грехове за 3-те месеца, в които, като служебен вицепремиер, отговарях за подготовка на Председателството и в частност, упражнявах правата на държавата като собственик на НДК. Очакванията ми бяха надминати многократно“, добави Златева. По думите й заседанието на Съвета на Социнтерна в Ню Йорк, на което присъства, е планирано преди месеци и официално е информирала председателя на комисията, и е декларирала пълната си готовност да съдейства след завръщането си. „Разбрах също така, че по мое време разходите за ремонта на НДК са нараснали главоломно и по думите на министър Бонев, съм дала разрешение за сключване на допълнителни договори за 50% от СМР и договора за техника. Отново по мое време „е изготвено предложение от работна комисия да призная 4 млн.лв. разходи , които не са по СМР“. И тези констатации от новия принципал не се правят “политически, а в интерес на истината“. За моя мандат няма одобрен нито един допълнителен разход за НДК“, обясни още Златева. По думите й в рамките на този период междуведомствени работни групи, създадени от Томислав Дончев в частта “НДК“ и от Румяна Бъчварова в частта “ Сигурност“, са обобщили всички допълнителни изисквания за ремонтните дейности, осигуряване на сигурността на събитията, оборудването на пресцентъра на Председателството и допълнителните разходи на НДК, които са били остойностени на 36 млн лв.

България

Икономика

Култура

Спорт

Съдийски синове получиха наряди за Първа лига

Съдийски синове получиха наряди за Първа лига

Ангел Ангелов ще ръководи ЦСКА – Черно море, а Стефан Апостолов – Септември - Левски

Ангел Ангелов беше определен за съдия на мача от 22-рия …

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие