Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет19072018

Брой 141, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.68446 BGN1 GBP = 2.19465 BGN1 CHF = 1.68446 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Вицепрезидентът: Комисията за самолетите ще се използва за политически цели

Вицепрезидентът: Комисията за самолетите ще се използва за политически цели

Вицепрезидентът: Комисията за самолетите ще се използва за политически цели

Притес­ненията са ми, че тази комисия ще бъде изпол­з­вана с чисто политически цели и няма за цел да стигне до истината. Това каза вицеп­резиден­тът Илияна Йотова в отговор на въп­рос за съз­дадената в НС временна комисия за проуч­ване изпъл­нението на процедурата по избор на нов тип боен самолет, цитирана от БГНЕС. Йотова изрази надежда, че анкет­ната комисия ще свърши работата си прецизно и бързо. „Всички имаме нужда от това истината да излезе цялата, такава как­вато тя е. Защото хубаво е да бъдат чути екс­пер­тите, да бъде чуто как са взети тези решения и въп­реки това надеж­дата ми е, че ще има резул­тати и че бъл­гар­с­ката общес­т­веност ги узнае съв­сем скоро“, заяви тя. Вицеп­резиден­тът комен­тира и другата съз­дадена временна комиция — тази за НДК. „Иск­рено се надявам, че този един месец, който остава от работата на народ­ните пред­с­тавители ще им стигне, за да завър­шат работата и двете комисии. Комисията за НДК, дори трябва да работи с още по-бързи тем­пове, тъй като тя пряко има отношение към нашето пред­седател­с­тво. За съжаление, ще влезем сигурно в новия политически сезон отново с внушенията, които бяха за нашето пред­седател­с­тво от пос­лед­ните месеци. На този фон все още не е започ­нал големият общес­т­вен раз­говор за съдър­жанието на бъл­гар­с­кото пред­седател­с­тво — за онова, което дър­жавата ни ще пред­с­тави в след­ващите 6 месеца от януари след­ващата година“, заяви тя. Йотова преп­рати като работа на изпъл­нител­ната власт въп­роса за пос­тоян­ните рокади с дирек­тор­с­кия пост в НДК. „Това е работа на изпъл­нител­ната власт. От страни не изг­лежда много сериозно. Самата аз дочух и това беше пуб­ликувано в медиите, че има вече определени дип­ломатически пред­с­тавител­с­тва, които най-малкото пос­тавят въп­рос. Всичко това са сиг­нали, които не говорят добре за страната ни. Наис­тина иск­рено желая и двете комисии да прик­лючат ком­петен­тно работата си час по-скоро, за да отпад­нат съм­ненията и дейс­т­вително да вър­вим на чисто от тук нататък, защото образът на страната ни навън никак не е добър“, под­черта тя.

България

Икономика

България подаде писмо за близко сътрудничество с ЕЦБ

Бъл­гария подаде писмо за близко сът­руд­ничес­тво с ЕЦБ

Правител­с­т­вото вчера даде ман­дат на финан­совия минис­тър да подаде официално заяв­ление за осъщес­т­вяване на близко сът­руд­ничес­тво с Европейска…

Прочети още:

Loading...

Култура

“Сигнал“ с грандиозно шоу в Пловдив

“Сиг­нал“ с гран­диозно шоу в Плов­див

Концертът по повод 40-годишния юбилей на групата ще се състои на 2 август от 20:30 ч. на сцената на Летния театър

Събитието е част от нац…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Loading...

Свят

Земеделие